واکاوی و تحلیل محبوب ترین پیام رسان ایرانی

امروزه نقش نرم افزارهای اجتماعی و پیام رسان ها در زندگی روزمره بسیار چشمگیر و قابل توجه است. در حال حاضر در دنیا پیام رسان های بسیاری تولید و در دسترس مخاطبان قرار گرفته است. در داخل کشور نیز پیام رسان های گوناگونی تولید شده است.

پیام رسان سروش یکی از همین چنیدین پیام رسان است. در حاضر سروش با بیش از سه میلیون عضو به عنوان پرطرفدارترین و محبوب ترین پیام رسان داخلی محسوب می شود.

در این نوشتار سعی داریم مزایا و معایب این پیام رسان را مورد بررسی قرار دهیم:

امکان ارسال پیام و تماس صوتی: سروش دارای قابلیت ارسال پیام های متنی، صوتی و تصویری است و از جمله مزایای آن امکان تماس صوتی با کیفیت بالاست. از جمله دیگر ویژگی های آن امکان ایجاد گروه، کانال و ارسال پیام به صورت انبوه و گروهی است. امکان ارسال پیام به صورت گروهی از جمله ویژگی های مختص به این نرم افزار می باشد.

سروش در سه قالب اندروید، ای او اس و ویندوز منتشر شده است. نسخه ویندوز این نرم افزار نسبت به نرم افزارهای مشابه بسیار کم حجم تر می باشد.

در این نرم افزار سرویس های خرید شارژ، اوقات شرعی، آب و هوا و … وجود دارد که مخاطب می تواند از آن استفاده نماید. همچنین قابلیت مکان نما نیز از جمله ویژگی های آن است.

محیط سروش شامل سه زبانه می باشد که در بخش تنظیمات می توان تعداد آن ها را تا پنج زبانه افزایش داد. در زبانه اول ارتباطات فردی می باشد. در زبانه دوم گروه ها و کانال هایی که مخاطب عضو است و در زبانه سوم کانال های عمومی که در این نرم افزار وجود دارد قرار داده شده است.

طبق گفته سازندگان این نرم افزار این نرم افزار کاملا امن و همه اطلاعات آن با پروتکل ssl  یا همان https ذخیره می گردد.

از دیگر ویژگی های این نرم افزار امکان نظر سنجی و پرداخت درون برنامه ای می باشد که فضا را برای دارندگان کانال بسیار مهیا می سازد.

درکل نرم افزار سروش نرم افزاری کامل و جذاب برای افرادی که به دنبال یک پیام رسان ایرانی می باشند است و می توان از استفاده از آن راضی بود.

منبع:http://persiane.ir/Analysis-and-analysis-of-the-most-popular-Iranian-messenger.html

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *