راهکارهای افزایش اعضای کانال در پیام رسان ها

امروزه با گسترش شبکه های اجتماعی و به وجود آمدن امکانی به نام کانال در برخی از این نرم افزارها افراد زیادی اقدام به ایجاد کانال در زمینه های گوناگون نمودند. کانال ارتباطی است یک طرفه که اعضای آن با همدیگر در ارتباط نیستند و فقط مطالبی که از سوی مدیران در کانال گذاشته می شود را می توانند مشاهده کنند.

در این میان یکی از مهمترین موارد کانال تعداد اعضای آن است و شاید این امر دغدغه ای اصلی برای صاحبان کانال ها می باشد. در زیر به مهمترین مواردی که می تواند سبب افزایش اعضای کانال شود اشاره می گردد:

  1. عنوان کانال: عنوان کانال باید جذاب و مرتبط با موضوع باشد. عنوان کانال نقش مهمی در جذب مخاطب دارد.
  2. مطالب تخصصی: کانال هایی که به صورت تخصصی موضوعی را دنبال می کنند مثلا طنز یا داستان یا علمی و … بسیار می توانند موفق تر از کانال هایی باشند که به صورت کشکولی و همه نوع مطلبی در کانال خود قرار می دهند.
  3. تبادل لینک و اطلاعات با سایر کانال ها: یکی از مواردی که می تواند در جذب مخاطب بسیار موثر باشد تبادل لینک و تبلیغات باسایر کانل هاست. شما می توانید با سایر مدیران کانال ها ارتباط برقرار کرده و از آن ها درخواست تبلیغ دو جانبه داشته باشید.
  4. مطالب کوتاه و متنوع: اصولا مطالبی که به صورت متن در کانال قرار می گیرد تا حد امکان کوتاه باشد. تنوع در نوع فایل مطالب هم رعایت شود. تصویر نوشته ها، کلیپ های صوتی و تصویری در جذاب کردن مطالب و در نتیجه جذب مخاطب بسیار موثرند.
  5. انتخاب تیتر مناسب برای مطالب: تا حد امکان سعی شود تیتر مطالب جذاب و مهیج باشد به گونه ای که خود اعضای کانال با فروارد کردن مطالب شما زمینه را برای تبلیغ کانالتان فراهم سازند.
  6. تبلیغ در گروه ها: یکی دیگر از راه های تبلیغ کانال تبلیغ در گروه هاست. البته شما تاحد امکان تبلیغتان به صورت غیر مستقیم باشد یعنی بخشی از مطلب کانالتان را به همراه لینک در گروه ها قرار دهید تا مخاطب مجبور شود برای خواندن ادامه آن به کانالتان سر بزند.

ادامه دارد…

منبع:http://persiane.ir/Solutions-for-increasing-channel-members-in-messengers.html

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *