مروری بر زندگی ولادیمیر پوتین(رییس جمهور و افسر اطلاعات KGB)

ولادیمیر بوتین رییس جمهور فعلی روسیه متولد ۷ اکتبر ۱۹۵۲ است.وی در خانواده ای معمولی در لنینگرادبه دنیا امد.

بدرش در جنگ جهانی دوم حضور فعالی داشته استو در دهه ۱۹۵۰ او به عنوان یک نگهبان امنیتی کار میکردو بعد از آن به عنوان کارشناس ارشد در کارهای حمل ون قل مشغول به کار شد.

ولادیمیر بوتین تحصیلاتش را در سال ۱۹۷۰ تکمیل کرد.ولادیمیر بوتین در همان سال دانشجوی دکتری حقوق دانشگاه ایالتی لنینگراد شد و مدرک خود را در سال ۱۹۷۵ بدست اورد.در اواخر دهه ۱۹۹۰ و اوایل دهه ۱۹۸۰ بوتین در مدرسه شماره ۱ ارتش در مسکو تحصیل کرد.

بوتین در سال ۱۹۸۵ به المان شرقی رفت و تا سال ۱۹۹۰ انجا کار میکرد. اما قبل از خروج یک رویداد مهم در زندگی وی رخ داد.بوتین با لیودیمیلا شکربنوا ازدواج کرد.

در سال های ۱۹۸۵-۱۹۹۰ بوتین در المان شرقی کار میکرد او در دفتر اطلاعات محلی در درسدن خدمت کرد.در طول مدت خدمتش به عنوان سرهنگ دوم و به عنوان دستیار ارشد رییس اداره اداره ارتقا یافت.در سال ۱۹۸۹ مدال برنز صادر شده در جمهوری دموکراتیک المان برای خدمت مذهبی به ارتش ملی اهدا شد.

وی بعد از بازگشت به لنینگراد از سال ۱۹۹۰ در شهر درسدن کار جدیدی را به عنوان دستیار ریاست دانشگاه ایالتی لنینگراد بیدا کرد.

 در سال 1996، ولادیمیر پوتین با خانواده اش به مسکو نقل مکان کرد، جایی که وی به عنوان معاون رئیس اداره مدیریت املاک ریاست جمهوری ارائه شد. "من نمی توانم بگویم که من مسکو را دوست ندارم، اما به سادگی که من بیشتر سنت پترزبورگ دوست داشتم. اما پوتین یادآور شد: اما مسکو بسیار آشکارا یک شهر اروپایی بود.

 

افزایش شغلی او سریع بود. در مارس 1997، او معاون رئیس ستاد دفتر اجرایی ریاست جمهوری و رئیس اداره کنترل اصلی منصوب شد. او همچنان در تلاش بود تا کار خود را برای دفاع از پایان نامه دکترای خود در زمینه اقتصاد در مؤسسه معادن دولتی سنت پترزبورگ پیدا کند. در ماه مه سال 1998، پوتین معاون اول رئیس ستاد دفتر اجرایی ریاست جمهوری شد و در ژوئیه 1998، او به عنوان مدیر خدمات فدرال امنیت منصوب شد. از مارس 1999، او همچنین مقام دبیر شورای امنیت فدراسیون روسیه را برگزار کرد.

بوریس یلتسین، کمی قبل از سال نو سال 2000 میلادی، رئیس جمهور روسیه پیشنهاد کرد ولادیمیر پوتین رئیس جمهور شود.

ولادیمیر پوتین در تاریخ 26 مارس 2000 به عنوان رئیس جمهور روسیه انتخاب شد و در تاریخ 14 مارس 2004 به مدت دومین بار مجددا انتخاب شد. در 8 می 2008، او به عنوان رئیس نخست وزیر منصوب شد. 

ولادیمیر پوتین در تاریخ 26 مارس 2000 به عنوان رئیس جمهور روسیه انتخاب شد. او رسما در تاریخ 7 مه 2000 افتتاح شد.

ولادیمیر پوتین در 14 مارس 2004 دوباره به ریاست جمهوری انتخاب شد. در نامه خود به مجمع فدرال در تاریخ 26 می 2004، پوتین گفت: "اهداف ما بسیار روشن است. ما خواهان استانداردهای زندگی و زندگی امن، آزاد و راحت برای کشور هستیم. ما خواهان یک دموکراسی بالغ و یک جامعه مدنی پیشرفته هستیم. ما می خواهیم موقعیت روسیه را در جهان تقویت کنیم. اما هدف اصلی ما، من تکرار میکنم، افزایش قابل توجهی در رونق مردم ما است.

پوتین در نشست دوما دولتی روسیه گفت که "روسیه در سال های اخیر قوی تر شده است." "ما منابع کافی برای مقابله با وظایف و اهداف بلندپروازانه را داریم. مهم این است که استفاده صحیح، موثر و مناسب از پتانسیل انباشته شود. از سوی دیگر، من آماده هستم که هر کاری را برای رسیدن به اهداف تعیین شده انجام دهم تا نتایج جدید و قابل توجهی را برای رونق کشور و به خاطر یک زندگی شایسته برای شهروندان روسیه ارائه دهم. "

 

مردم در مرکز توجه نخست وزیر قرار دارند. پوتین گفت که مقامات باید حمایت خود را صرفا از سوی مردم روسیه بکاهند و اگر این حمایت وجود نداشته باشد، مقامات هیچ جایگاهی در قدرت ندارند. در نوامبر 2011، پوتین به عنوان نامزد انتخاب رئیس جمهور روسیه نامزد شد.

 

نمایندگان در دور دوم کنگره حزب 12 حزب اتحادیه یی روسیه ولادیمیر پوتین را به عنوان نامزد خود در انتخابات ریاست جمهوری 2012 تصویب کردند.

ولادیمیر پوتین در تاریخ 4 مارس 2012 به عنوان رئیس جمهور روسیه انتخاب شد.

 

شما میتوانید مستند مصاحبه با بوتین ساخت امریکا را درباره این فرد ببینید.

 

 

منبع:http://persiane.ir/vladimir-putin-president.html

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *